Recenze, Stephenie Meyer : Hostitel

5. května 2011 v 20:13 | Nikki^^ |  Recenze
Autorka : Stephenie Meyerová
Vydáno : 2009/08, nakladatelství Tatran
Počet stran : 616

Melanie Stryderová se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících "divokých" lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. "Poutnice" - její vetřelecká "duše" - která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří....více

Můj názor ( může obsahovat spoilery) :
Při jménu autorky si jistě vybavíte Twilight ságu hemžící se upíry a vlkodlaky. Pokud patříte mezi příznivce Stmívání a Stephenie Meyerové, dovolím si tvrdit, že jste slyšeli i o Hostiteli a pokud jako já příznivci nejste nevadí, protože o téhle úžasné knize slyšíte teď a doufám, že i když je od S.Meyerové nenecháte si ji ujít ! :)
Předem musím příznivce upírů a vlkodlaků zklamat, jelikož o těchto bytostech se v Hostiteli opravdu nedočtete. Tahle kniha je totiž o mimozemšťanech, vlastně tedy o jakýchsi mimozemských duších.

Jak jsem se již zmínila, nemám Stephenii moc v lásce, ale když jsem v knihovně viděla ležet Hostitele, řekla jsem si, že by nemusel být tak špatný. A světe div se, ono to vůbec špatný nebylo! :)Melanie Stryderová a Poutnice jsou hlavními hrdinkami této knihy. Melanii nedávno dopadli a nasadilí jí do těla Poutnici. Ani jedna z nich to nemá lehké. Melanie se musí smířit s tím, že už neuvidí milovaného Jareda a Jamieho, protože její tělo teď řídí Poutnice.
Poutnice má těžký úkol a to zapudit Melanii úplně, aby již nemusela poslouchat její hlas někde vzadu ve své hlavě. Poutnice pomalu dostává Melaniiny vzpomínky, jenže některé vzpomínky se Melanie snaží před Poutnicí uchránit. Melanie není dost silná a tak Poutnice dostane vzpomínky na Jareda - Melaniina přítele a Jamieho - Melaniina bratra, se kterými se Melanie skrývala. Poutnice se s Melanií zpočátku pochopitelně nesnáší, ale když se Poutnice rozhodne jet na místo, které se jí ukáže v Melaniiných vzpomínkách, začínají se z nich stávat kamarádky. Poutnice se vydá na místo, které se ji v mapě v Melaniiných vzpomínkách ukazuje a zjišťuje, že je o nelehký výšlap na několik dní. Už, ale necouvne a jde. Když už by měla být blízko zjistí, že místo, které hledá je daleko kdesi u pouště. Je úplně vysílená a tak omdlívá a usíná, kousek od pouště. Když se vzbudí, zděšeně na ni míří hned několik pušek lidí, kteří v sobě nemají mimozemskou duši. Mezi nimi je i strýček Jeb, který Melanii odmítá ihned zabít i přesto, že už to není Melanie. Lidé dotáhnou Melanii/Poutnici do jakýchsi jeskyní, kde žijí a Melanie/Poutnice tam překvapivě narazí i na Jareda a Jamieho. Melanii ovládnou emoce a rozběhne se k Jaredovi, který ji ovšem zasadí bolestivou ránu. Poté ovšem strýček Jeb přijde s tím, že o tom jestli bude Poutnice/Melanie žít může rozhodnout jedině Jared, který samozřejmě stejně jako ostatní nesnáší "duše". ...

Knize uděluji 5 hvězdiček z 5, velice mne zaujala. Kniha není zrovna tenká, ale já ji přesto přečetla za 2 dny. Druhý díl série Hostitel ponese název The Soul ( česky Duše ) a vyjde v roce 2012 - anglicky. Upozorňuji také, že se chystá film, o kterém jsem zatím četla jen to, že by měl mít premiéru v roce 2012 , a že Melanii si má zahrát Saoirse Ronan.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 | Web | 8. května 2011 v 15:22 | Reagovat

Hostitel, je možný, že tuhle knížku znám skoro nazpaměť? :)
Dokonalá kniha!! .))

2 Yanny | Web | 22. září 2011 v 12:09 | Reagovat

Tahle kniha patří mezi nejlepší, které jsem kdy četla :) sice je asi zbytečně podrobná, ale nakonec opravdu stojí za to, přečíst si všech těch 500 nebo kolik stránek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama